W dniach 29.11. – 01.12.2013 r. w Markach odbyło się kolejne z zaplanowanych na ten rok spotkań adeptów Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Szkolenie prowadził President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski – 8 Dan. Mistrzowi asystował Vicepresident JKF Goju Kai Europa Shihan Paul Gila – 6 Dan i niżej podpisany. Głównym zagadnieniem było wykorzystanie balansu w Goju Kumite (walce realnej) i wszystkie ćwiczenia oraz formy były podporządkowane temu aspektowi. Oprócz zajęć technicznych odbyły się też spotkania, rozmowy, dyskusje z naszym Nauczycielem. KARATE TO NIE TYLKO TECHNIKI, ważniejszy jest realny kontakt z Mistrzem, który pół wieku poświęcił na doskonalenie siebie idąc drogą samurajów.

Shihan Lipinski jest pierwszoplanową postacią Goju Ryu Karate Do na świecie. Trenuje tę sztukę walki od 50 lat, jest ekspertem w sprawach technicznych i moralnym autorytetem. W trakcie licznych przerw pomiędzy kolejnymi blokami treningowymi Shihan Lipinski chętnie opowiada o swoim życiu i „drodze Karate”, o pokonywaniu kolejnych przeciwności. Zawsze podkreśla, że walka ze swoimi ograniczeniami jest dla człowieka najważniejsza i że nigdy nie powinniśmy się poddawać! Swoją postawą motywuje do wzmożonego wysiłku. Młodzi zawodnicy widzący człowieka „w słusznym wieku” a demonstrującego ćwiczenia, z których powtórzeniem mają oni (wysportowani) problem nabierają szacunku do jego pracy. Zawsze po takim spotkaniu zadajemy sobie pytanie: co jeszcze mogę zrobić aby być lepszym? Nie tylko technicznie ale w życiu na co dzień. Shihan Lipinski bardzo dba o to aby jego uczniowie w trakcie życia przestrzegali ustalonych reguł. Jest to żelaznym punktem w trakcie podejmowania decyzji o dopuszczeniu zawodnika do egzaminu. JAKIM CZŁOWIEKIEM JESTEŚ DLA INNYCH?

Dla nas instruktorów ma inne zadania mentalne… Dokąd zmierzasz poprzez swoje Karate Do? Dlaczego podążasz ścieżką, którą Mistrz prowadzi ucznia, od prawie 400 lat? To na takie tematy rozmawiamy, dyskutujemy podczas naszych spotkań. Shihan słucha, odpowiada, doradza, wspiera… Zawsze powtarza: Karate Do to nie bussines, to ścieżka do doskonalenia siebie w dzisiejszych czasach. Wielu ludzi myśli, że Karate to kopnięcie, uderzenia, bloki… Zapominają, że słowo „DO” oznacza drogę, i to nie do końca w pojęciu czysto filozoficznym. „DO” to umiejętność pokonywania napotkanych przeciwności, twoja samodyscyplina, samodoskonalenie, to twój sposób postępowania w codziennym życiu. My instruktorzy staramy się „iść” naszą drogą jak najlepiej, aby móc zawsze spojrzeć w oczy naszemu Mistrzowi.

Na zakończenie seminarium odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie, pozytywny wynik uzyskali:

Grzegorz Męczyński – 1 Dan, Marki,
Marek Stryjewski – 1 Dan, Marki,
Szymon Tarkowski – 1 Dan, Siedlce,
Karol Piątkowski – 2 Dan, Marki,
Szymon Głębocki – 2 Dan, Siedlce,
Marcin Olszewski – 2 Dan, Płock.

GRATULUJEMY!

Seminarium zostało zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „SANCHIN” a część kosztów została pokryta ze środków budżetowych Miasta Marki w ramach realizacji projektu z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu pod nazwą: "Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2013” oraz „Wspieranie realizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych jako elementu oddziaływań profilaktycznych w ramach prowadzenia profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, stanowiących integralny element programu profilaktycznego”. 

 


Sekretarz UKS "SANCHIN"
PiotrWysocki

Friday the 1st. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .