W dniach 10 - 17 sierpnia 2013 r. zawodnicy trenujący Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai wyznaczyli sobie spotkanie w Zwierzyniu (Bieszczady), gdzie odbył się drugi w tym roku Letni Obóz Rekreacyjno - Sportowy. Miejsce urokliwe, z pięknymi widokami i Zaporą Solińską w pobliżu.

Treningi odbywały się dwa razy dziennie w dwóch grupach szkoleniowych. Przerobiono formy do poziomu IV Dan, oraz przeprowadzono zajęcia specjalne zawierające elementy Kakie i Tensho. Nie zabrakło ćwiczeń z przyrządami oraz wymiany doświadczeń z zawodnikami trenującymi Aikido, którzy także przebywali na obozie sportowym w naszym ośrodku. W trakcie pobytu w Zwierzyniu dla zaawansowanych odbyła się pierwsza część kursu sędziowskiego, przygotowująca przyszłych sędziów do prowadzenia zawodów w formule WKF.

Przebywając w Bieszczadach nie sposób było pominąć Zapory Solińskiej, którą zwiedziliśmy z każdej strony (wliczając w to wnętrze oraz rejs statkiem po zalewie). Zobaczyliśmy też piękny Park Miniatur Karpackich Cerkwi i Kościołów Drewnianych oraz największe uzdrowisko bieszczadzkie - Polańczyk.

Osobnym punktem programu była całodniowa wycieczka do Lwowa. Przebywając na Ukrainie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Operę Lwowską, Stare Miasto, Dzielnicę Ormiańską, Katedrę Łacińską, Katedrę Św. Jura, oraz bardzo ciekawe muzeum - aptekę. Będąc we Lwowie odwiedziliśmy także Cmentarz Łyczakowski (gdzie znajdują się miejsca pochówku m.in. M. Konopnickiej, G. Zapolskiej, A. Grottgera) oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Wycieczka zakończona została obiadem w lwowskiej restauracji.
W trakcie obozu jak zwykle pozostały czas wypełniały nam dyskoteki, karaoke, kąpiele w basenie, ogniska i spacery po pięknych okolicach.

Obóz został przeprowadzony i był współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Marki w ramach projektu "Obóz Rekreacyjno - Sportowy w roku 2013".

 


Prezes UKS "SANCHIN"
Monika Wysocka

foto. zespół

Saturday the 13th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .