W Dojo UKS SANCHIN na Pomnikowej 2A zakończył się bezpłatny dziesięcio-tygodniowy kurs samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. W trakcie kursu uczestniczki miały okazję poznać techniki uwolnień z chwytów, podstawowe uderzenia, a także dowiedzieć się, gdzie znajdują się punkty witalne na ciele człowieka i jak je wykorzystać w kontakcie z napastnikiem. Każda godzina zajęć to był czas wyzwań i walki z samym sobą. Często panie musiały pokonywać własne słabości, żeby poprawnie wykonać prezentowaną technikę samoobrony. Do ćwiczeń wykorzystywany był również sprzęt taki jak tarcze, czy rękawice oraz ochraniacze, który pozwolił na sprawdzenie swojej siły i skuteczności w bezpośrednim starciu.

Udział w kursie mogły wziąć również mamy, które nie miały z kim zostawić swoich pociech. Dzięki profesjonalnej opiece, którą zapewniliśmy, dzieci spędzały czas na ciekawych zajęć, na których rozwijały swoje zdolności w wielu kierunkach.

Tegoroczna edycja „Bezpiecznej Kobiety” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom grupy kobiet, która była liczniejsza, niż przewidywaliśmy, zdecydowaliśmy, że zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Podział chętnych na dwie grupy umożliwił zapewnienie bardziej komfortowych warunków do treningów. Na zakończenie uczestniczki otrzymały dyplomy ukończenia kursu.

Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w zajęciach i ogromne zaangażowanie.
Zapraszamy na następne edycje kursu samoobrony.

Projekt współfinansowany przez Miasto Marki.

 


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Grzegorz Męczyński

Foto: zespół

 

Thursday the 25th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .