W dniach 28-30 lipca 2023 r. w Katanii odbyło się seminarium karate Goju Ryu szkoły Jundokan. Z Polski poleciała na Sycylię grupa karateka z Marek oraz Płocka. Reprezentowaliśmy jeden z 17 krajów, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Przez trzy dni pod okiem naszych mistrzów z Okinawy, Sensei Tsuneo Kinjo (9 Dan) oraz Sensei Tetsu Gima (9 Dan), doskonaliliśmy nasze techniki i umiejętności.

Uczyliśmy się nie tylko od mistrzów, ale również od siebie nawzajem. Chociaż temperatura powyżej 30 stopni dawała się mocno we znaki, wszyscy wytrwale w pocie czoła trenowaliśmy kichon, kata i bunkai. Oprócz treningów karate odbył się krótki trening kobudo.

Wspólne treningi stały się dla nas również okazją do lepszego poznania karateka z całego świata, a podczas spotkań na welcome i sayonara party a także zwiedzania Katanii mogliśmy szlifować język angielski i poznawać język włoski.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne seminarium, które odbędzie się w kolebce Karate, czyli na Okinawie w listopadzie 2024 roku.


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Grzegorz Męczyński

Foto: zespół

 

Thursday the 25th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .