eiichi miyazato 01

Sensei Eiichi Miyazato urodził się 5 lipca 1922 roku, w I-Chome, Higashi-machi w Naha na Okinawie. Niektóre źródła wskazują, że Sensei Miyazato rozpoczął treningi pod okiem Chojun Miyagi w wieku 13 lat, ojciec Eiichi Miyazato był studentem Kanryo Higaonny, który był nauczycielem Chojun Miyagi, dlatego Chojun Miyagi przyjął młodego Eiichi Miyazato na swojego ucznia. Sensei Eiichi Miyazato (z wyjątkiem okresu II wojny światowej), był studentem Chojun Miyagi nieprzerwanie aż do jego śmierci w 1953 roku. Oprócz treningu Karate Do, Sensei Miyazato studiował też Judo pod Shoko Itokazu i uzyskał stopień 8 Dan Kodokan. Miyazato Sensei po wojnie dołączył do wydziału policji Ryukyu, po rekomendacji Chojun Miyagi w 1946 roku. Służył tam jako instruktor wychowania fizycznego w akademii policyjnej, a wspierany był przez Chojun Miyagi Sensei, który był wtedy instruktorem w Akademii i wspólnie nauczali tam Karate i Judo.

Po śmierci Chojun Miyagi Sensei w 1953 roku, Eiichi Miyazato Sensei odziedziczył sprzęt treningowy swego nauczyciela (do dzisiaj jest on w Jundokan Dojo), a rodzina Nauczyciela przekazała też całe „gi” (Karate Gi) Chojun Miyagi Sensei oraz „obi” (pas) jako znak sukcesji. Eiichi Miyazato Sensei objął stanowisko głównego nauczyciela w "Garden Dojo", którym było Dojo Chojun Miyagi Sensei

W roku 1957 Miyazato Sensei otworzył własne Dojo –  Jundokan, w dzielnicy Asato w Naha. Budynek miał trzy poziomy łącznie z mieszkaniem Sensei Miyazato znajdującym się na najwyższym poziomie.

W 1972 roku Sensei Miyazato odchodzi z policji i poświęca resztę swojego życia nauczaniu Karate Do. Od początku roku 1970 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Okinawańskiej Federacji Judo i Prezesa Prefektura Okinawa Karate-do Federation. 

W dniu 20 marca 1988 roku Federacja Okinawa Goju-Ryu Karate-do Kyokai nadała mu stopień 10 dan w Karate Do Goju Ryu. Oprócz tego Miyazato Sensei zdobywa stopień 7 Dan w Judo z Kodokan.

Miyazato Sensei w trakcie swojego życia otrzymał kilka nagród za wkład w sztukach walki:

- w 1984 roku Miyazato Sensei otrzymała oficjalną pochwałę od Kodokan Dojo (Judo).
- w 1994 roku otrzymał wyróżnienie za wybitne zasługi z Nihon Budo Kyokai i otrzymał oficjalną pochwałę od Okinawa Federacji Judo.
- w 1998 roku otrzymał oficjalne wyróżnienie od japońskiego Ministerstwa Edukacji.

Po chorobie, Miyazato Sensei zmarł w dniu 11 grudnia 1999 roku w szpitalu w Naha. W dniu jego śmierci, Kodokan przyznał mu stopień 8 Dan w Judo. Wśród studentów Sensei można wyróżnić: Riyosei Arakai, Shinzo Chinen, Tetsunosuke Yasuda, Koshin Iha, Teruo Chinen, Yoshio Hichiya, Morio Higaonna, Shinichi Iribe, Masanari Kikukawa, Seikichi Kinjo, Tetsu Gima, Tsuneo Kinjo, Atsumi Iida, Kenei Shimabukuro, Hiroshi Ganaha, Kazuya Higa, Hisao Sunagawa Richard Barrett, Mike Clarke, Chuck Merriman, Nanko Minei, Keikichi Nakasone, Kenei Shiabuku, Masaji Taira, Koei Teruya, Ronald Yamanaka, Tony Foster. Dojo Jundokan Miyazato jest obecnie prowadzona przez jego syna, Yoshihiro Miyazato.

eiichi miyazato 02

Eiichi Miyazato Sensei przed wejściem do Jundokan Dojo

 

eiichi miyazato 03

Eiichi Miyazato Sensei w Jundokan Dojo

 

eiichi miyazato 04

Miyagi Sensei, bunkai Seisan Kata ze swoim studentem Miyazato Eiichi

 

eiichi miyazato 05

Miyazato Eiichi Sensei trenuje Saifa Kata

 

eiichi miyazato 06

Miyagi Sensei obserwuje praktykę Bunkai w 1952 roku
Studenci: Yagi Meitoku, Miyazato Eiichi, Toguchi Seikichi i Miyazato Eiko

 

eiichi miyazato 07

Sensei Eiichi Miyazato i Tetsunosuke Yasuda Sensei

 

Monday the 28th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .