W dniach 27.06. - 07.07.2015 r. w miejscowości Ostrowo k/Jastrzębiej Góry adepci Goju Ryu Karate Do spotkali się na letnim obozie rekreacyjno - sportowym aby przez 10 dni podnosić swoje umiejętności. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy treningowe w zależności od stopnia zaawansowania. Tematem przewodnim wszystkich zajęć były Kata czyli formy i Bunkai czyli interpretacja ruchów w parach. Całość treningów prowadzona była pod kątem poprawek jakie wprowadzono po powrocie naszych instruktorów z So Honbu Dojo Jundokan na Okinawie. Dużo pracy z partnerem... Osobne zajęcia poświęcone były Hojo - Undo, czyli treningom wykorzystującym tradycyjne przyrządy z Okinawy.

Poza wysiłkiem sportowym uczestnicy brali udział w wycieczkach rekreacyjnych na Hel, do naszego fokarium oraz zwiedzali Muzeum Obrony Wybrzeża. Dyskoteki, zajęcie plastyczno - techniczne oraz plażowanie i ogniska wypełniły pozostały czas wolny. Po 10 dniach wysiłków wróciliśmy do domów... zmęczeni ale zrelaksowani i naładowani nowa wiedzą. Reszta informacji zostanie przekazana na obozie zimowym... ;-)

Obóz był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Marki w ramach realizacji projektu z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu w roku 2015 pod nazwą "Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2015".


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Piotr Wysocki

Foto: zespół

 

Friday the 21st. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .