W dniach 17 - 19 października 2014 r. w Londynie odbyło się doroczne Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Gościem specjalnym organizatorów był Hanshi Seiichi Fujiwara - 8 Dan z Japonii. Oprócz niego zajęcia prowadzili: Kyoshi Teruo Takahashi - 8 Dan, Kyoshi Leo Lipinski - 8 Dan, Kyoshi Paul Coleman - 7 Dan, Kyoshi Rastislav Mraz - 7 Dan i inni czołowi instruktorzy europejscy. Tematem przewodnim zajęć były kombinacje do Goju Kumite z wykorzystaniem technik otwartej dłoni. Wielogodzinne treningi zaowocowały ogromem "wchłoniętej" wiedzy - teraz pozostaje tylko ją doskonalić.

Kata Sanchin i Tensho to baza Karate Do Goju Ryu, im poświęcono osobny trening w czasie zajęć, zwracając uwagę na oddychanie i napięcie mięśniowe. Oprócz wyżej wymienionych form przećwiczono Kata do Seisan włącznie.

Seminarium było okazję do wymiany doświadczeń oraz spotkania się z zawodnikami z Anglii, Japonii, Niemiec, Słowacji, Węgier, Belgii, Szwajcarii, Lichtensteinu, Rosji, Portugalii i Włoch. Polskę reprezentowali Karateka z Marek i Płocka.

Na zakończenie zgrupowania piszący te słowa zaprosił Hanshi Seiichi Fujiwara - 8 Dan do Polski. Seminarium z naszym Mistrzem zostało zaplanowane na termin 29 - 31 maja 2015 r. w MARKACH! Czekamy z niecierpliwością!

Sekretarz UKS "SANCHIN"
Piotr Wysocki

 

 

Friday the 21st. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .