W dniach 9 - 16 sierpnia odbył się kolejny obóz rekreacyjno - sportowy w Bieszczadach, który poprowadziłam osobiście. Zwierzyń to malownicza miejscowość w Bieszczadach, a ośrodek Uroczysko posiada duży teren do trenowania i wypoczynku. W grupie młodszej każdy instruktor miał szansę sprawdzić swoje umiejętności pedagogiczne prowadząc ciekawe zajęcia. Przećwiczyliśmy podstawy (Kihon), formy (Kata) Gekisai Dai Ichi, Gekisai Dai Ni oraz podstawy (Kumie) walki sportowej wykorzystując rękawice i tarcze.

W grupie starszej przerobiliśmy  materiał do 5 stopnia mistrzowskiego.  Kata Sanchin, Tencho ćwiczyliśmy na każdym treningu, oczywiście nie zabrakło Kihon Sanchin. Kiedy już minęła pierwsza godzina treningu zaczynaliśmy kombinacje do walki. Na trzeciej godzinie treningu ćwiczyliśmy formy (Gekisai Dai Ichi, Ni, Saifa, Seiyunchin, Sanseru, Shisochin i Seipai). Każdego dnia przykładaliśmy się do kolejnej formy zapamiętując szczegóły, które przywieźliśmy z Japonii od naszego Mistrza.

Obóz to nie tylko ciężka praca na treningu, ale i odpoczynek. Wielką atrakcją były wycieczki do źródełka i wodospad pod którym mamy fajne zdjęcia. Trasa edukacyjna do elektrowni wodnej Solina (gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat produkowania prądu) oraz Myczkowce gdzie jest mała zapora wodna to kolejny punkt wycieczek. Dopełnieniem był rejs statkiem po Jeziorze Solina, gdzie z poziomu wody podziwialiśmy zarówno zaporę jak i piękno gór. Zobaczyliśmy piękne Bieszczady z przewodnikiem, który opowiadał nam ciekawostki np. o niedźwiedziach. Zwiedzaliśmy również trasę podziemną w Rzeszowie i muzeum dobranocek. Wieczorami były ogniska z muzyką, dyskoteki i karaoke. Podsumowując był to jeden z lepszych obozów, który udało nam się zorganizować, fajna grupa dzieci i młodzieży, z którą można było tak wiele zrobić. Kolejny obóz już wkrótce - zimą jedziemy do Murzasichle, a tam znowu narty ?, już dziś serdecznie zapraszamy.

Aktywność została współfinansowana przez Urząd Miasta Marki w ramach projektu "Zajęcia rekreacyjno - sportowe dla dzieci i młodzieży - Zwierzyń 2014".

 

Sensei Monika Wysocka (4 Dan)

Foto: zespół
 

 

Friday the 21st. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .